Haber

Erdoğan: Bu nişanı büyük bir onurla taşıyacağım-1

? Özbekistan’ın Semerkant kentinde gerçekleşen Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından Yüksek Seviyeli İmam Buhari Nişanı taltif edildi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine taltif edilen nişanla ilgili teşekkür ederek ‘Bu nişanı ülkelerimiz arasındaki ezeli ve ebedi kardeşliğin güçlü bir sembolü olarak kabul ediyorum. Kendisiyle ilk tanıştığım andan itibaren özellikle İmam Buhari’den birçok başlıkları tarafıma naklettiğinde ben gerçekten Şevket Mirziyoyev kardeşime farklı bir muhabbet beslemiştim. İmam Buhari ismine bir üniversitenin burada kuruluyor olması İslam dünyasına da çok farklı bir bildiri olacaktır. Bugün Türkiye’den oğlumda dahil olmak üzere bir heyet İbn Haldun Üniversitesi’nden, Taşkent’e gelmişlerdir. Önce insan anlayışıyla gerçekleştirilen bu reformlarla devlet adamlığını gösteren aziz kardeşim Şevket Mirziyoyev’e bu nişan vesilesiyle şükranlarımı sunuyorum’ dedi.

‘Büyük bir onurla taşıyacağım Yüksek Seviyeli İmam Buhari Nişanını almaktan duyduğum memnuniyeti tekrar tabir ediyorum ve Şevket Mirziyoyev kardeşimin şahsında tüm Özbek kardeşlerime teşekkür ediyor hepinizi hürmet ve sevgiyle selamlıyorum.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu